Lipoliz, bölgesel fazlalıkların doğal yollarla atımını sağlayan, soyadan elde edilen PPC (fosfaditilkolin) maddesinin lipoliz iğnesi marifetiyle deri altına enjekte edilmesine dayanan etkin bir tedavi yöntemidir. Liposuction ameliyatlarına göre cerrahi olmaması, maliyetinin az olması, yan etkisinin bulunmaması, gündelik yaşama dönme süresinin kısalığı gibi nedenler lipoliz uygulamalarını daha cazip kılmaktadır.

LİPOLİZ HANGİ TEDAVİLERDE KULLANILIYOR?

Bölgesel yağlanma olan tüm bölgelerde (karın, basen, bacak, kol, boyun)

Gözaltı yağ torbalarını gidermede

Selülitleri gidermede

Jinekomasti (göğüs büyüme rahatsızlığı) tedavisinde

LİPOLİZ UYGULAMASI VE ETKİLERİ

Lipoliz uygulamasında, bölgesel yağlanmanın görüldüğü alana 10 – 13 cm.’lik, çok ince iğnelerle PPC maddesi enjekte edilmektedir. Bu madde yağ hücrelerinin geçirgenliğini artırarak parçalanmasını ve karaciğer tarafından yok edilmesini sağlıyor. Sonrasında vücudun doğal lenfatik sistemiyle dışarı atılıyor. Vücut, yağları doğal bir şekilde dışarı attığı için de liposuction operasyonları sonrası oluşan sarkma gibi etkileri bulunmuyor.

Lipoliz uygulamasının etkileri tedaviden hemen sonra başlamaktadır. 2. seans sonunda yani tedaviden yaklaşık 1 – 2 ay sonra gözle görülür bir incelme sağlamaktadır.

LİPOLİZ HER KİŞİYE UYGULANIR MI?

  • Kalp yetmezliği bulunan kişilerde,
  • Diyabet hastalarında,
  • Karaciğer ve böbrek rahatsızlığı bulunan kişilerde,
  • Hamilelik / emzirme döneminde,
  • Antikuagülan tedavisi gören hastalarda lipoliz uygulaması yapılmamaktadır.
  • Ayrıca obez kişilere uygulanan bir tedavi şekli olmayıp sadece bölgesel yağlanma tedavilerinde uygulanmaktadır.

UYGULAMA SONRASI UYARILAR

Yağların karaciğer yoluyla parçalanması nedeniyle, tedavi ve iyileşme sürecinde alkol alınmamalıdır.

Lipoliz tedavisi süresince güneş banyosu ve solaryumdan kaçınılmalıdır. Tedavi sonunda ciltteki hassasiyet ve morluklar iyileştikten sonra hastanın güneşlenmesi nde bir sakınca yoktur.