Somon Dna uygulaması nedir?

Somon DNA aşısı da hyaluronik asit ve Somon DNA ‘dan oluşan 4 cc’lik aşı uygulaması ile cildin hızla nemini ve elastikiyetini artırarak cilde parlaklık kazandırır. Ayrıca yoğun bir hyaluronik asit içerdiği için ciltte yüksek oranda nem etkisi oluşturur.

Somon DNA nasıl uygulanır?

Somon DNA tedavisi bilimsel olarak cilt altına küçük iğnelerle verilerek uygulanıyor. Uygulama yapılırken ilk aşamalarda ciltde nemlendirme işi ile başlanıyor. Cilde uygulanan hyaluronik asit sayesinde cildin kaybettiği nem oranı düzenlenerek, asıl tedavi için alt yapı hazırlanıyor. Alt yapı genellikle 15 gün kadar sürüyor. Daha sonra da gençleştirme etkisini sağlayan 2 farklı aşamaya geçiliyor. Bu aşamalarda somon balığının sütünden üretilen serum enjekte işlemi için deri altına yerleştiriyor.

Somon DNA uygulaması sayesinde ve UV ışınları ile sigara ve alkol gibi olumsuz faktörlerden dolayı oluşan protein eksiklikleri de tamamlanır. Bu uygulama sonunda ciltteki ölü deriler canlanarak gün geçtikçe ciltte gençleşmeler görülür.

Somon DNA nasıl uygulanır?

Bu uygulama cildi gençleştirmesinin yanı sıra, içerisinde bulunan somon balığının sütü sayesinde, cildin ihtiyacı olan farklı vitaminleri de cilde takviye eder. Cildin vitamin ve protein ihtiyaçlarını karşılayan Somon DNA uygulaması, cildin gençleşmesini ve ölü derilerin yok olmasını sağlayan uygulamadır.

Somon DNA ne kadar zamanda ve kaç seans uygulanmalıdır?

Somon DNA uygulaması 1 -3 hafta Aralıklarla, 1 ila 5 seans arası ve cildin ihtiyacına göre uygulanmaktadır.

Somon DNA uygulamasına hangi durumlarda ihtiyaç duyulur?

 • Yaşlanmaya bağlı ciltteki kırışıklıkların tedavisinde
 • Çevresel faktörlerin etkisiyle nem ve parlaklığını kaybeden cilde nem, parlaklık ve ışıltı vermek için
 • Ciltte oluşan akne ve sivilceleri yok etmek için
 • Bazı insanların göz altında morluklar oluşuyor ve bu göz altı morluklarını giderilmesinde ve göz altının aydınlatılmasında
 • Kuruyan ve nem dengesini kaybeden ciltlerin ihtiyacı olan nemi sağlamak için
 • Stres, menopoz, hormon al bozukluklar, sigara, alkol, uyuşturucu, düzensiz ilaç kullanımına bağlı sarı ve mat ciltlerin yenilenmesi ve canlılık getirmek için
 • Boyun ve dekolte bölümlerini gençleştirmek için
 • Yaşa bağlı veya ağır işlerden dolayı el üstünde oluşan kırışıklıları giderilmesinde ve gençleştirmede vücut çatlaklarını giderilmesinde Somon DNA uygulaması yapılır.

Ayrıca bu uygulama hücre yenileyici olduğundan dolayı somon balığının sütü, cildin kollajen ve elastik liflerini arttırarak sarkmasına engel olur. Elastik kaybını azaltarak göz çevresi başta olmak üzere kırışıklıkları hafifletir ve kısa zaman sonra tamamen yok eder. Bu uygulama klinik olarak ispatlanmış, yeni ve son derece üstün yaklaşım sunan en etkili protokoldür. Ciltte oluşan radyasyon hasarlarını engelleyerek, pürüzsüz sağlıklı görünebilen ve daha aydınlık ve ışıltılı bir cilde kavuşturur.

Somon DNA uygulamasından sonra kişiler, iş ve sosyal hayatlarına ara vermeden devam edebilirler. Sadece, ciltte çok hafif bir kızarıklık oluşur ancak bu kızarıklık bir gün bile sürmez. Günün yarısında kendiliğinden kaybolur. Bazı zamanlarda cilde iğne uygulandığından dolayı, ciltte iğneye bağlı hafif morluklar oluşur. Bu morluklar da makyaj yaparak kapatılabilir.

Somon DNA uygulaması başka uygulamalarla birlikte uygulanabilir?

Somon DNA uygulaması lazerler veya radyo frekans gibi uygulamalarla birlikte geri dönüşümlü olarak uygulandığı zaman daha çok etkili oluyor. Ayrıca uygulama, botoks öncesi uygulandığı zaman kırışıklıkları giderme sürecini hızlandırır ancak dolgu ile beraber kullanıldığı zaman ise sarkma ve kırışıklıların artmasına neden olduğu için dolgu ile beraber kullanılması tavsiye edilmez.

Uygulama ağrısız bir uygulama olduğundan dolayı anesteziye gerek duyulmaz. 15 veya 20 dakika süren bir uygulama sonrası kişiler günlük yaşamına ara vermeden devam edebiliyor ancak seans süresi kişinin cilt yapısına ve cilt yaşına göre değişkenlik gösterebiliyor. Genel olarak seans süreleri ayda bir veya iki olarak görülüyor.

İleri ki zamanlarda ise seans süreleri uzayarak 3 ay da bire inebiliyor. Cildinde aşırı yaşlanma ve sarkma olan kişilerde, 15 gün arayla yapılan seanslar daha etkili sonuç veriyor. Uygulama süresine ve seansını düzenli takip edilip düzenli tedavi edildiği sürece hastanın cildinde olağanüstü değişimler ve canlanma oluşacaktır. Her uygulamadan sonra kişiler, her sabah daha genç bir cilde sahip olarak uyanacaklardır. Uygulama sonrasında ilk fark edilen etki ciltte oluşan parlaklık ve canlılıktır. Ardından cildi gerginleştirerek kırışıklıkları yok eder.

Somon DNA uygulaması hangi durumlarda uygulanmaz?

 • Kontrol atına alınamayan ve insülin kullanan diyabet hastalarında,
 • Bazı hastalıklardan dolayı felç geçirme riski olanlarda,
 • Kan pıhtılaşması sorunu yaşayan kişilerde,
 • İlaç tedavisi gerekli olan kişilerde veya kalp hastalığında,
 • Hamile bayanlarda Somon DNA’sı tavsiye edilmemektedir.

Somon DNA uygulaması yaptırmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

Uygulama sonrası aspirin vb. gibi kan sulandırıcı ilaç kullanımlardan kaçınılmalıdır. Bu tarz ilaçlar kullanım sonrası morlukların ve ödemin oluşmasına neden olmaktadır. Bunun dışında hiçbir alerji riski taşımaz ve sağlığa zararı bulunmayan son derece güvenilir bir uygulamadır. Uygulamanın güvenilirliği de klinik testler ile kanıtlanmıştır. Uygulama ortalama 1 yıl boyunca ilk günkü etkinliğini korur ve yılda bir kez yaptırılması gerekir.

Somon DNA uygulamasını kadın erkek fark etmeksizin genç ve olgun tüm cilt tiplerine uygulanabilir ancak uygulamadan sonra cildi güneş ışınlarından korumak gerekir.