Kolay kırılan tırnaklar, sürekli bakımlı gözükmek isteyen bayanlar ve tırnak yeme alışkanlığı olan bay ya da bayanlar için, güzelliğin yanı sıra tedavi amaçlı da yapılabilen bir uygulamadır.

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak, tırnakları uzatmak ya da farklı şekiller vermek için doğal tırnağa jel ya da akrilik malzemeleri kullanılarak yapılan bakım uygulamasıdır.

Tırnaklarımız protez tırnak uygulaması ile uzamaya devam ettiği için 3-4 haftada bir periyodik bakım gerektirir.

TIRNAK  ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Akrilik Tırnak

Akrilik tırnak en eski protez tırnak malzemelerindendir. Akrilik toz maddesinin, akrilik sıvısıyla birleştirilmesi ile yapılan protez çeşidi, genelde uzak doğulu uzmanlar tarafından tercih edilir, hafif rahatsız edici bir koku içerdiği için çok fazla tercih etmekte

Dipping Tırnak

Akrilik malzemesinin daha basit şekilde uygulanan bir çeşittir. Ağırlıklı olarak akrilik tozu ve tırnak yapıştırıcısı kullanılır ve genellikle ekspres protez tırnak gibi ya da amatör uygulamalar için tercih edilir.

Jel Tırnak

En çok tercih edilen uygulamadır.

Parlak görüntüsü, kokusuz olması, renk alternatifleri ve dayanıklılığı nedeniyle en çok tercih edilen nedenlerindendir. Protez tırnak uygulaması için özel üretilen jel maddesinin tırnak üzerinde şekil verilmesi ile yapılan uygulamalardır.